ogrzewanie podłogowe

W naszej ofercie grzewanie podłogowe:


Zakres cenowy: DO UZGODNIENIA NA MIEJSCU

Zastosowanie:


Ogrzewanie podłogowe znajduje coraz częstsze zastosowanie w Państwa domach i mieszkaniach. Fakt ten nikogo nie dziwi z uwagi na wielość zalet i pozytywów płynących z zastosowania właśnie tego typu ogrzewania. Pozwala ono bowiem na optymalny rozkład temperatury we wnętrzach, a przede wszystkim obniża koszty ogrzewania nawet o 25%. Dodatkowym atutem są względy estetyczne – źródła ciepła są zwyczajnie niewidoczne. Z technicznego punktu widzenia dodatkową przewagą tych systemów jest możliwość utrzymania niskiej temperatury wody w instalacjach budynku oraz możliwość zastosowania nowoczesnych systemów grzewczych - np. pomp ciepła.

Możliwości:


Na rynku możecie Państwo znaleźć dwa typy ogrzewania podłogowego - wodne i elektryczne. Ogrzewanie wodne to sieć rur zatopionych w warstwie betonu pokrywającego podłogę, którymi przepływa woda podgrzewana przez kocioł. Ogrzewanie elektryczne opiera się na sieci kabli wykonanych z zaizolowanego drutu oporowego. W tej opcji wykorzystywane są też maty z przymocowanym do nich kablem lub folie z drutem aluminiowym. Podejmując decyzję o wyborze konkretnego typu ogrzewania należy pamiętać, że ogrzewanie elektryczne jest tańsze na etapie montażu natomiast droższe w eksploatacji.

Montaż:


Do instalacji ogrzewania podłogowego wodnego stosuje sie miękkie rury miedziane, rury wielowarstwowe z tworzyw z wkładką aluminiową pex-al-pex oraz rury z tworzyw sztucznych z barierą antydyfuzyjną. Rury układane są na matach styropianowych, pokrytych specjalną folią i zalewane betonem z dodatkiem specjalnego składnika, który ma poprawić plastyczność betonu. Instalację wykonuje się w sposób, który umożliwia sterowanie ogrzewaniem w poszczególnych pomieszczeniach. Przy montowaniu systemu ogrzewania podłogowego należy zachować szczególną dokładność. Najlepiej więc poprosić o pomoc fachowca. Montaż wymaga bowiem starannego wykonania i zastosowania dobrych materiałów, a naprawa skutków ewentualnych zaniedbań jest trudna i bardzo kosztowna.

Dodatkowe informacje


Decydując się na zastosowanie ogrzewania podłogowego należy dokładnie zaplanować elementy wystroju pomieszczenia i zaznaczyć miejsca w których będą przebiegać elementy systemu. Należy bowiem pamiętać, że po zamontowaniu instalacji nie należy wykonywać żadnych czynności, które mogłyby uszkodzić system instalacji.
©2018 Hydra - Grupa SBS. Wszelkie prawa zastrzeżone. | Realizacja damianmruk.pl

Search